Головна | Реєстрація | Вхід | RSSПонеділок, 21.09.2020, 00:21

Лубенський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Забезпечення прав дитини

 

Дорогі друзі!

        Якщо ви не можете самостійно розвязати певні життєві проблеми, відчуваєте насильство вдома чи на вулиці, зі сторони рідних чи просто знайомих,  вам не має до кого звернутися за порадою - зверніться за консультацією до Національної дитячої гарячої лінії Громадської організації «Ла Страда - Україна» в телефонному та он-лайн - режимах в будні дні з 12.00 до 20.00 за коротким номером 116 111 (безкоштовно з мобільних), 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).

      Життя й здоров’я найбільша цінність -  бережімо його!

Як не стати жертвою торгівлі людьми?

У нинішньому світі торгівля людьми є одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини.

Україна стала третьою державою Європи, поряд з Бельгією і Німеччиною, які на законодавчому рівні визнали торгівлю людьми тяжким злочином.

Відповідно ст. 1 Закону України «Про протидію торгівлі людьми», торгівля людьми - здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, уразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Як запобігти рабства?

 Запам’ятайте і розкажіть своїм рідним та друзям про правила безпеки:

1. Не вірте рекламі фірми, яка не відповідає вимогам законодавства України (не вказує повної назви фірми, її адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав).

2. Не ведіть переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах довірену особу – це може бути Ваш юрист або хтось із Ваших близьких.

Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію Ви можете отримати в  Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

3. Зв’яжіться з Посольством країни, куди Ви плануєте подорож та дізнайтесь про правила щодо працевлаштування або навчання  іноземців.

4. Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

5. Ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців!

6. Обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

7. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

8. Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

9. Не ставте себе в залежне положення, приймаючи подарунки або позичаючи гроші.

10. Якщо Ви опинилися у скрутному становищі за межамиУкраїни, звертайтеся по допомогу :

На Національну «гарячу лінію» з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0 800 505 501, безкоштовно зі стаціонарних телефонів: 527 безкоштовно для абонентів (Київстар, МТС, Life)

 

  • Посольства або Консульства України у країні Вашого перебування, де Вам допоможуть отримати документи, що засвідчують Вашу особу, і повернутися на Батьківщину.
  • Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де Вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище.

Забезпечення прав дитини в умовах карантину

З метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини, зокрема, сприяння створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 р. № 215 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211» «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», та Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)»,  батькам рекомендується дотримуватися вимог законодавства щодо заходів безпеки в режимі карантину.

 • Забезпечити виконання законодавства у сфері захисту прав дітей, звертаємо увагу, про неприпустимість порушення прав дітей та обов’язковість вжиття заходів в терміни визначеними нормативно-правовими актами.
 • З метою недопущення захворювання дитини на COVID-19, батькам та їх законним представникам рекомендується максимально обмежити перебування дітей у багатолюдних місцях, місцях відпочинку та проведення активного дозвілля в період дії обмежувальних заходів та пам’ятати, що саме на них законодавством України покладений обов’язок піклуватись за охорону здоров’я власної дитини.

У зв’язку з цим, безпека та охорона здоров’я дітей має бути  пріоритетом для батьків при прийнятті будь-яких рішень під час пандемії СОVID-19.

Додатково інформуємо, що симптоматика захворювання COVID-19 дуже подібна до захворювання грипом та інших ГРЗ, та при коронавірусній хворобі найтиповішими ознаками є сухий кашель, висока температура та задишка. При погіршенні самопочуття та виявлення симптомів гострих респіраторних захворювань необхідно зателефонувати до свого сімейного лікаря. Поширюється інфекція повітряно-крапельним шляхом (від людини до людини) та від контакту із зараженими поверхнями чи предметами (дверні ручки, кнопки ліфтів, телефони та ін.). Дотримуйтесь правил особистої гігієни, регулярно мийте руки з милом, провітрюйте приміщення, робіть вологе прибирання. Роз’ясніть своїм дітям, що таке коронавірусна хвороба, як вберегти себе від інфікування, чому треба дотримуватись правил особистої гігієни та умов карантинних заходів.

Просимо дотримуватись режиму карантинних заходів: заборонено перебувати на вулиці групам дітей (більше 2-х), відвідувати дитячі та спортивні майданчики, інші громадські місця, перебувати у громадських місцях дітям молодше 14 років без супроводу батьків.

Бережіть своє здоров’я та здоров’я Ваших близьких!

Протидія домашньому насильству в умовах карантину:

Карантин через пандемію коронавірусу порушив звичний спосіб життя людей на планеті. За даними ООН, у зв’язку з пандемією коронавірусу у світі домашнє насильство збільшилося вдвічі. Перехід на дистанційний графік роботи та навчання, тимчасове безробіття позбавили можливості покидати приміщення та звели на обмеженій території безліч сімей 24 години на добу.

«Ізоляція та карантин важливі для того, щоб стримати поширення COVID-19, але через них жінки можуть залишитися з партнерами, які проявляють насильство, діти також можуть зазнавати насилля з боку батьків.

Оскільки карантин не може бути виправданням для агресора і для зупинки роботи всіх профільних структур в цьому напрямку, постраждалі мають точно знати куди звертатись у випадку застосування по відношенню до них насилля.

 Поради від правоохоронних та правозахисних організацій, як підготуватися та діяти в умовах виникнення ситуації домашнього насилля

 1. Радимо заздалегідь потурбуватись про створення умов перебування на карантині, в умовах якого може бути важко користуватись телефоном. Продумати про засоби зв’язку, за допомогою яких можна повідомити друзям або рідним, що може виникнути проблема (якщо вже така ситуація була). Знайти роз’яснення, як діяти в таких ситуаціях та куди дзвонити, виписати контакти профільних структур та організацій, до яких треба звернутися при необхідність допомоги. 
 1. Якщо випадок насилля стався, не бійтеся писати про це в соціальній мережі, використовуйте її обов’язково для інформування ваших друзів, колег, близьких в особисті повідомлення, публічно в тому числі, адже це може врятувати життя завдяки швидкій реакції. 
 1. У випадку, коли є діти, важливо навчити їх як правильно діяти в таких ситуаціях, до кого звертатись, як захистити себе. 
 1. Наготові завжди має бути сформована секретна папочка або сумка з необхідними документами. Місце знаходження такої папки не має знати агресор. В крайньому випадку, така папка може бути також у ваших близьких людей, яким ви довіряєте і за допомогою до яких у випадку насилля ви звертаєтесь. 
 1. Намагатись не знаходитись в приміщенні з агресором, де є гострі або небезпечні для життя предмети. Якщо ж конфлікт вже почався, постарайтесь вийти з такого приміщення. В тому числі поки, тимчасово, зняти з шиї прикраси, які в момент конфліктів можуть бути небезпечними. 
 1. Залучитись підтримкою сусідів. Оскільки умови дотримання карантину не дають змоги піти до них на деякий час, поки ситуація заспокоїться, відповідно все що вони наразі зможуть зробити – вчасно викликати поліцію, у якої на сьогоднішній день чи найбільше повноважень зайти до приміщення. 

З метою профілактики та мінімізації загострення конфліктних ситуацій, на період карантину обом сторонам необхідно дозволяти собі відпочинок в окремій кімнаті, усамітнюватись (якщо дозволяє територія) на певний час, про що попередньо домовитись між сторонами подружжя аби скидати зайве напруження.

Нагадуємо, що перебування всіх на карантині не має стати причиною зупинки життя. А тому, в цей період важливе налагодження співпраці та взаємодія правоохоронних органів, соціальних служб, які ведуть облік проблемних сімей, а також профільних організацій, в тому числі волонтерів.

Куди звертатись за допомогою жертвам насильства?

Жертвам насильства передусім слід телефонувати на 102 – спецлінію Національної поліції.

Також можна зателефонувати до громадської організації «Ла Страда Україна»: з питань протидії насильству у сім’ї на номери: 0 800 500 335 або 116 123, з питань захисту прав дітей: 0 800 500 225 або 116 111.

Крім того, в Україні створено державну «гарячу» лінію з попередження домашнього насильства – 1547.

Нещодавно МВС України запустило в месенджері Telegram чат-бот щодо протидії домашньому насильству в умовах карантину – @police_helpbot #ДійПротиНасильства.

Для мешканців Києва діє «гаряча» лінія з протидії домашнього насильства, яка працює цілодобово за телефонами: 1500 та (044) 272-15-00.

«Гаряча» лінія Притулку для осіб, які постраждали від насильства, що дислокується на Васильківщині, – 067 341 48 95

 

План заходів Лубенського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №4, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

https://drive.google.com/open?id=1KZ09V2suwXW9eZoYwxuybChdfR31lvEA

 

Проблема правового захисту сім'ї і дитинства тривалий час перебуває у центрі уваги міжнародної спільноти. Наша школа надає всі можливості для забезпечення прав дитини.

Майбутнє  кожної нації – це діти. Якими вони виростуть – таким і буде майбутнє. Виростити і захистити дитину, зберегти її здоров’я, виховати у злагоді і мирі – це для дорослих означає забезпечити собі щасливу, спокійну і захищену старість.

Разом з загальними правами людини, законом передбачені і деякі особливі права дитини, специфіка яких обумовлена її потребою в особливому захисті, турботі і допомозі.

Права дитини – це певні можливості, що надаються  їй для того, щоб жити і дорослішати.

 В залежності від віку дитини, законодавством передбачено різний обсяг та механізми реалізації її прав. Повноцінний та дієвий захист прав дитини є обов’язком держави.

Основним міжнародним документом, який регулює відповідне питання є Конвенція про права дитини від 20.11.89. В українському законодавства основними правовими документи з цього питання є – Конституція України, Сімейний кодекс України (далі – СК України), Закон України «Про охорону дитинства», Цивільний кодекс України (далі – ЦК України).

Хто має статус «дитини»?

За загальним правилом згідно з зазначеним вище міжнародним та українським законодавством дитиною є особа віком до 18 років (тобто до досягнення нею повноліття). Малолітньою вважається дитина до досягнення нею 14 років, а неповнолітньою – у віці від 14 до 18 років (ст.6 СК України).

Які загальні права дитини?

Серед загальних прав дитини, які гарантуються міжнародним та національним законодавством, як правило виділяють наступні:

 • право на життя;
 • право на охорону здоров'я і безоплатну кваліфіковану медичну допомогу;
 • право на безпечні умови для життя і здорового розвитку;
 • право на ім'я та громадянство;
 • право на рівень життя, достатній для фізичного, інтелектуального, морального, культурного, духовного і соціального розвитку;
 • право на вільне висловлювання особистої думки, формування власних поглядів, розвиток власної суспільної активності;
 • право на свободу совісті та релігійних переконань;
 • право на отримання інформації, що відповідає її віку (в тому числі право на вільний пошук, отримання, використання, поширення та зберігання інформації в усній, письмовій чи іншій формі, за допомогою творів мистецтва, літератури, засобів масової інформації, засобів зв'язку (комп'ютерної, телефонної мережі тощо) чи інших засобів на вибір дитини);
 • право на звернення (зокрема, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, засобів масової інформації та їх посадових осіб із зауваженнями та пропозиціями стосовно їхньої діяльності, заявами та клопотаннями щодо реалізації своїх прав і законних інтересів та скаргами про їх порушення);
 • право на свободу, особисту недоторканність та захист гідності (зокрема, дитина вправі особисто звернутися до державних органів за захистом своїх прав, свобод і законних інтересів);
 • право на проживання в сім'ї разом з батьками або в сім'ї одного з них та право на піклування батьків;
 • право на освіту;
 • право на майно та житло (зокрема, дитина наймача або власника житла має право користуватися ним нарівні з останнім);
 • право на працю та на зайняття підприємницькою діяльністю;
 • право на об'єднання в дитячі та молодіжні громадські організації (при цьому створення дитячих організацій політичного та релігійного спрямування забороняється.

Сьогодні вже не достатньо просто змінювати світ в інтересах дітей, сьогодні вже йде мова про те, щоб змінювати світ разом з дітьми. Для цього треба слухати, що кажуть молоді люди, треба надавати їм можливість висловлювати свою думку і брати участь у прийнятті рішень, що торкаються їх життя. Настав час перейти від доброчинності стосовно дітей до визнання того, що дитина, як і кожна людина, має власні права.  Особливу увагу також слід приділяти думці батьків, бо це вони першими повинні укладати грунт правової свідомості у психологію дитини.

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Архів записів
Друзі сайту
 • uCoz Community
 • uCoz Manual
 • Video Tutorials
 • Official Template Store
 • Best uCoz Websites

 • Copyright MyCorp © 2020
  Створити безкоштовний сайт на uCoz
  Copyright MyCorp © 2020
  Створити безкоштовний сайт на uCoz